Ile czasu zajmuje profesjonalna sesja ślubna?

Ile czasu zajmuje profesjonalna sesja ślubna?

Czas trwania sesji zdjęciowej zależy od wielu czynników: okoliczności, liczby zamówionych zdjęć, współpracy pomiędzy fotografem oraz modelami, a także specyficznych zmiennych, np. pogody przy sesjach plenerowych. W związku z tym, nie da się przewidzieć, jak wiele czasu spędzimy na takiej sesji.

Zarówno fotograf, jak również modele, muszą być wypoczęci i przygotowani na co najmniej kilka godzin pracy. Pierwsze zdjęcia zwykle skupiają się na konfiguracji sprzętu, a także pozwalają nieco pobudzić modeli do aktywnego pozowania. Dopiero po takich wprawkach można rozpocząć profesjonalne fotografowanie ukierunkowane na stworzenie oczekiwanego materiału.

Wiele zależy od umiejętności personalnych fotografa. Jeśli potrafi on zbudować pozytywną atmosferę, a także dotrzeć do modeli, sesja potrwa znacznie krócej. Jeśli fotograf nie nawiąże nici porozumienia, ciężko będzie uzyskaćw pełni satysfakcjonujące zdjęcia, nawet po wielu godzinach prób i zmian w konfiguracji sprzętu. Warto pamiętać, że im dłużej trwa sesja, tym większe jest zmęczenie. Z każdą godziną szanse uzyskania lepszych zdjęć maleją. 

Share